0850 255 1 475
Müşteri Destek Hattı
0541 712 02 04
WHATSAPP & GSM
0216 706 36 46
MARMARA BÖLGESİ
İletişim

Saf polyurea

Saf polyurea adından da anlaşıldığı gibi içerisinde her hangi bir katkı maddesi olmayan amin ve izosiyanat içeren  ham maddelerin genel ticari ismine verilen isimdir.Ülkemizde fiyat bakımından ekonomik olması nedeniyle bir çok firma genellikle hibrit polyurea uygulamasını tercih etmekdir. Fakat hibrit esaslı ürünler ile yapılan su yalıtımı uygulamaları çok uzun ömürlü olamamaktadır. ( Ortalama 5 – 10 Yıl ) Fakat saf polyurea ile yapılan su yalıtımı ve zemin kaplama uygulamaların minimum 45 – 50 sene özelliğini kaybetmediği radyokarbon testleri ile kanıtlanmıştır.

saf polyurea ve hibrit polyurea farkı

Saf polyurea uygulaması neme karşı duyarsızdır. Hibtit esaslı polyurea neme duyarlı olabilir. Sonuç olarak, atmosferik nem veya yüzeyde olan nem ile reaksiyone girerek uygulama yüzeyinde istenmeyen deliklenmelere sebep olurken mevcut zeminin yalıtımını ciddi derece riske atmaktadır.

Ayrıca saf polyurea uygulaması hibrit esaslı ürünlere göre her türlü alana mutlak tutunama kuvveti ile yapışarak uygulandığı alanı asla bırakmamaktır. Aşınma direnci hibrit esaslı ürünlere göre çok daha yüksektir. Bu yüzden fabrika zeminlerinde , uçak pistlerinde kimyasal asit tanklarında , su ile sürekli teması mümkün olan içme suyu depoları , kimyasal yakıt depoları , yüzme havuzları gibi alanlarda mutlak süret ile saf polyurea tercih edilmektir.

Saf Polyurea hiçbir solvent ve herhangi uçucu organik bileşenler (VOC)  içermeyen % 100 katı yapısı yönünden çevre dostudur. Özellikle kimya sektöründe farklı üretimler nedeni ile uygulanmış geleneksel zemin kaplamaları kimyasallara karşı zayıf etki gösterdiklerinden hızlı şeklide eskimekte ve yetersiz izolasyon sağlamaktadırlar. Yetersiz yalıtım sonucunda kimyasalların toprağa veya suya sızması engellenememekte ve çevremiz zarar görmektedir.

Saf Polyurea zemin kaplamaları üstün özellikleri sayesinde kimyasal üretim tesislerinde ve kimyasallarla iç içe alanlarda (garaj, otopark, mutfak, üretim tesisleri vb.) bulunan benzin, hidrolik akışkanlar, mazot, motor yağı, sülfürik asit, hidroklorik asit, petrol bazlı kimyasallar, sodyum hidroksit, potasyum hidroksit ve hidrojen sülfür gibi yakıcı kimyasallara dayanıklıdır.

About the author

E-KATALOG

Bizi daha yakından tanıyarak yaptığımız işe ne kadar hakim olduğumuzu daha iyi görebilirsiniz.

ONLİNE KATALOG.PDF

Firmamız SPPD üyesidir.