0850 255 1 475
Müşteri Destek Hattı
0541 712 02 04
WHATSAPP & GSM
0216 706 36 46
MARMARA BÖLGESİ
İletişim

Hibrit Polyurea

Hibrit polyurea uygulaması poliüretan ve polyurea reçinelerin harmanlanarak karıştırılması ile meydana gelen fiyat olarak ekonomik olması amacıyla üretilen bir üründür.Hibrit polyurea melez yapısı özelliği ile güneş ışınlarına ve açık hava koşullarına maruz kaldığında yalıtım ihtiyacını zayıflatarak gerekli yalıtım kalitesini karşılayamaz.

Firma olarak hiç bir projemizde hibrit polyurea kullanmıyoruz , kullanılmasını kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Perde betonların yalıtımında , üzeri kapanacak alanlarda bir çok firma maliyetleri aşağı çekebilmek için hibrit esaslı ürünler tercih etmektedir. Fakat bu uygulama çok sağlıklı olmamaktadır. 

Polyurea’nın saf veya hibrit olması yüzeye sıkılan kaplamanın sağlamlığıyla anlaşılmaz. Hibrit esaslı kaplamalar da sağlam ve kolay kolay yırtılmayan bir yapı oluşturabilir. Saf ve Hibrit polyurea’nın en büyük farkı kaplamanın yüzey kalitesidir. Saf polyurea kaplamaların yüzeyinde çok az iğne deliği ve baloncuk oluşur.

Hibrit polyurea havanın neminden çok etkilenir ve fazla iğne deliği yapar. Eğer poliüretan miktarı Hibrit polyurea da fazla olursa malzeme çok fazla baloncuk da yapar. İğne deliği ve baloncuk kaplamanın bir elek gibi olmasını sağlar. Sprey polyurea kaplamaya balyozla vurmak gibi darbe testleri sadece görselliğe hitab etmektedir. Sprey poliüretan kaplamalar da aynı şekilde balyoz ve diğer darbe teslerinde çok başarılı sonuç verir. Ama sprey poliüretan kaplamaların yüzeyinde çok fazla iğne deliği olacağını unutmamak gerekir.

Saf polyurea uygulamalarımız hakkında bilgi almak için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

About the author

E-KATALOG

Bizi daha yakından tanıyarak yaptığımız işe ne kadar hakim olduğumuzu daha iyi görebilirsiniz.

ONLİNE KATALOG.PDF

Firmamız SPPD üyesidir.