0850 255 1 475
Müşteri Destek Hattı
0541 712 02 04
WHATSAPP & GSM
0216 706 36 46
MARMARA BÖLGESİ
İletişim

SPREY POLYUREA

Sprey polyurea uygulaması yüksek basınçlı mobil izolasyon makineleri yardımıyla 70 – 80 derece ısı altında püskürtülerek uygulanan uygulandığı yüzeyi krozyona karşı koruyan yeni nesil bir su yalıtımı ve zemin kaplama uygulamasıdır.

Ülkemizde sprey polyurea genelde aşağıdaki nedenlerle kullanılır:

 1. Her türlü alanının su yalıtımı için
 2. Zemin kaplamalarında
 3. Korozyon Koruma
 4. Kimya, Çevre veya Atmosferik Direnç
 5. Dekorasyon
 6. Yapısal Geliştirme

Yapı sektöründe yıllardır bir çok ürün ile yalıtım ve zemin kaplama uygulamaları yapılmış ve yapılmaya da devam etmektedir. Fakat sprey polyurea uygulamasını bunlardan ayıran en büyük özellik uygulamanın ek yerinin olmaması projeleri hızlı bir şekilde kullanıma açabilmesi aynı anda hem su yalıtımı hemde zemin kaplama uygulamasına olanak sağlaması ve uzun ömürlü olması başlıca özelliklerinden biridir.

Ayrıca uygulama beton , seramik metal , fayans , ahşap gibi bir çok alana sorunsuz olarak uygulanmaktadır. Sprey polyurea uygulamasın en önemli avantajlarından birisi zamandır . Uygulama hızı çok hızlıdır 1 gün de 1000 – 1500 metrekare alanın su yalıtımı ve zemin kaplaması yapılabilir projelerinizde tesisleriniz hiç durmadan işlemlerine devam edebilir.

Sprey Polyurea uygulamasının başlıca avantajları şunlardır  :

 • Uygulama tüm yatay ve dikey yüzeylere uygulanır.
 • Hızlı kürlemesinden ötürü iş gücü ve zamandan tasarruf sağlar
 • Tek parça uygulandığı için uygulamada ek yeri olmaz
 • %400’lere varan esneklik sağlar ayrıca aşınma dayanımı vardır.
 • Ahşaptan betona, çelikten köpük ve plastiğe kadar her yüzeye tatbik edilir.
 • Kimyasal maddelere ve bir çok kimyasal aside karşı direçlidir.

Sprey Polyurea geleneksel su yalıtımı ve zemin kaplaması sistemleri ile karşılaştırıldığında ek yersiz olarak sprey yöntem ile hızlı uygulanabilmesi (günde 750 m² ile 1000 m²), yüksek esneme kabiliyeti ile (%250-%800) çatlak örtme ve dilatasyon alanlarında kesin çözüm, çok hızlı kürleşmesi (3-8 saniye) ve uygulama alanlarının 15-20 dakika gibi kısa zamanda kullanıma açılabilme özellikleri belirleyicidir.

Hızlı reaksiyon gerçekleştirmesi avantajı ile 1 saat sonra bile uygulanan yüzey kullanılabilir hale gelir. Her açıdan avantaj, kolaylık ve fırsat arz eden sprey polyurea hem yapılarınızı hem cebinizi koruması bakımından eşsiz bir uygulamadır.

Özetleyecek olursak sprey polyurea 4 saniyede kuruyan 2 bileşenli aşınma ve krozyona karşı uzun süreli koruma sağlayan püskürtülerek uygulanan su geçirmeyen yüksek yapışma gücüne sahip dikişsiz ve ek yeri olmayan bir uygulamadır. Kimyasal ürünlere karşı son derece dayanıklı olan polyurea olumsuz çevre şartlarına karşıda mükemmel bir performansa sahiptir.

Ancak ülkemizde her uygulama da olduğu gibi sprey polyurea kaplama uygulamasında da haksız kazanç sağlayarak  daha fazla kar elde edebilmek adına saf polyurea uygulaması yerine hibrit polyurea uygulamaları yapan kişi ve kurumlar bulunmaktadır.

 

 

E-KATALOG

Bizi daha yakından tanıyarak yaptığımız işe ne kadar hakim olduğumuzu daha iyi görebilirsiniz.

ONLİNE KATALOG.PDF

Firmamız SPPD üyesidir.