0850 255 1 475
Müşteri Destek Hattı
0541 712 02 04
WHATSAPP & GSM
0216 706 36 46
MARMARA BÖLGESİ
İletişim

Polyurea nedir ?

Polyurea uygulaması izosiyanat  ve poliol ana ham maddesinin yüksek basınçlı makinalar yardımı ile karıştırılarak reaksiyona girmesi sonucu elde edilen kimyasal bir su yalıtım ve zemin kaplama ürünlerine verilen ticari bir isimdir.

Türkiye pazarında ismine polyurea denilen bir çok ürün bulunmaktadır.Her sprey olarak uygulanan ürün firmamızın yapmış olduğu ürün ile mukayese edilmemelidir. Polyurea uygulaması kendi içinde 2’ye bölünmektedir. Bunlardan birisi pure polyurea yani saf polyurea diğeri ise hibrit esaslı yani melez polyurea uygulamasıdır.

Saf polyurea izosiyanat ve poliol ürünlerinden oluşan içerisinde her hangi bir katkı maddesi olmayan ürünlerin geneline verilen isimdir. Hibrit polyurea ise poliol ürünün içerine katkı maddesi girilen yani saf olmayan ürünlere verilen genel isimdir.Poliol kısmında ham madde azaldıkça ürünün saflık oranı o denli azalamakta ham madde fiyatı daha uygun hale gelmektedir.Fakat hibrit polyurea ile yapılan bir çok proje ilerleyen zamanlarda ciddi sıkıntılar yaşamaktadır.

hatalı hibrit polyurea uygulaması
hatalı hibrit polyurea uygulaması
hatalı uygulama yapılan zeminin altıdan sızan su.
hatalı uygulama yapılan zeminin altıdan sızan su.

Polyurea uygulaması dünyada şuanda bilinen en iyi su yalıtım ve zemin kaplama uygulamasıdır.Fakat ülkemizde özellikle son 3 yılda önemini ciddi derece kaybetmeye başlamıştır.Bunun en büyük sebebi uygun fiyatlara projeler yapabilmek için saf polyurea yerine hibrit polyurea tercih eden uygulayıcı firmalar olmuştur. Ortalama 50 – 60 sene kullanım ömrü olan bu ürün ne yazık ki ülkemizde amatör tamamen ticari kar elde etmek amacıyla uygulayan daha doğrusu uygulamaya çalışan kişi yada kurumlar henüz tam olarak tanınmayan bu ürünü insanların bilinçleri bu hatalı uygulamalar ile sıradan su yalıtım ürünleri ile bir tutmasına sebep olmuştur.

Oysa ki firmamızın uyguladığı saf polyurea şuanda avrupa ülkerinde kullanılan ortalama 50 – 60 senelik ömrü olan ve geriye dönüp baktığımızda yıllar önce yapmış olduğumuz projelerde dahi en ufak sorunları olmayan polyurea isminin tam olarak hakkını veren üründür. Saf polyurea ile yapılan zemin kaplamaları ve su yalıtımı uygulamaları sizleri asla yarı yolda bırakmaz.

saf polyurea uygulaması
saf polyurea uygulaması

Üst resimde görmüş olduğunuz alan şuan İstanbul – Tuzla bölgesinde 1500 Metrekare bir alan olmakla beraber bir kısmı açık otopark , bir kısmı peysaj alanı bir kısmı ise yürüyüş yolu olarak kullanılmaktadır. Bu alanın yalıtım ve zemin kaplama uygulaması 2016 yılında firmamız tarafından yapılmış olup saf polyurea tercih edilmiştir.Firmamız polyurea uygulamasının Türkiye’deki saygın uygulayıcı firmalarından biri olup her zaman temiz , dürüst ve ilkeli çalışmayı kendine prensip edinmiştir. Bugün sektörün lider firması konumunda olan şirketimiz sprey polyurea su yalıtımı ve zemin kaplamalarında her zaman en doğru ürün en iyi fiyat politikasını kendisine ilke edinmiştir.

 

About the author

E-KATALOG

Bizi daha yakından tanıyarak yaptığımız işe ne kadar hakim olduğumuzu daha iyi görebilirsiniz.

ONLİNE KATALOG.PDF

Firmamız SPPD üyesidir.