0850 255 1 475
Müşteri Destek Hattı
0541 712 02 04
WHATSAPP & GSM
0216 706 36 46
MARMARA BÖLGESİ
İletişim

Teras izolasyonu

Sprey polyurea uygulaması ülkemizde en çok su kaçıran teraslarda tercih edilmektedir. Zamanında su yalıtımı iyi yapılamayan teraslar ilerleyen süreçlerde su almaktadır. Teras izolasyonu uygulamasında polyurea kaplama uygulaması uzun ömürlü bir su yalıtımı yapmakla beraber uygulanan fayans kaplı teraslarda dekoratif olarak da çok şık bir görünüme sahiptir. 

Polyurea uygulaması özel sprey makineler yardımı ile uygulama yapılacak zemine püskürtme yöntemiyle atılmasıyla uygulanmaktadır.Sağlıklı bir su yalıtımı uygulaması sadece kaliteli ham maddenin kusursuz işçilik ile birleşmesiyle oluşmaktadır. Polyurea sprey uygulaması yapılacak teraslarda gerekli alt yapı hazırlığı uygulayıcı firma tarafından en iyi şekilde yapılmalıdır. 

Sorunsuz bir teras izolasyonu uygulaması zemin hazırlığı – astar uygulaması – polyurea uygulaması – koruyucu boya uygulaması olarak 4 ana işlemden geçmektedir. 

Fayans,Seramik,Mozaik,Mermer vb. kaplamaların olduğu zeminlerde öncelikle yüzey silim makileri ile silinerek yüzeyde bulunan parlak tabaka yüzeyden arındırılmalıdır. Detay uygulamaları titizlik ile yapılmalı tüm köşe birleşim yerleri epoksi astar + kuvars kum karışımı ile balık sırtı pah yapılmalı yada sızdırmaz pah bantları keskin köşeler uygulamaya hazır hale getirilmelidir. Ayrıca uygulama yapılacak alanın metrajına ve zemin hesaplarına göre uygun nem  havalandırma bacaları zemine monte edilmelidir. 

Tüm gerekli alt zemin hazırlıkları yapıldıktan sonra alan hava üfleme makineleri ile temizlenerek tozdan arındırılmalı daha sonra epoksi astar uygulamasına geçilmelidir. Astar uygulaması ortalama 6 – 8 saat gibi bir sürede kurumaktadır. Astar uygulaması kurumadan üzere yüzeydeki tutunmayı maksimum dereceye çıkarmak için üzerine kuvars kum serpilir. Astar kuruduktan sonra yüzeyde yapışmayan kumlar temizlenmeli polyurea uygulamasına geçilmeden önce zemin mutlaka tekrar temizlenmelidir. 

Püskürtme polyurea uygulamasına hazır hale gelen zemine polyurea uygulaması yüksek basınçlı mobil yalıtım araçları ile uygulanır.Uygulanan sprey polyurea yaklaşık 3- 5  saniye içerisinde kurur ve zemin anında kullanıma açılabilir.Teras izolasyonu yapılan alan güneş görüyor ise mutlaka UV ışıklarına koruyucu boya yapılmalıdır.

Teras su yalıtımı uygulamasında sprey polyurea kullanmanız durumunda bir çok avantaja sahip olacaksınız.Bunları kısaca sıralayacak olursak ;

  • Uygulama %100 su yalıtımı sağlar.
  • Uzun ömürlüdür.(Karbon testleri ile +50 yıl ömrü olduğu kanıtlanmıştır.)
  • Ek yeri bulundurmaz.
  • Çirkin bir görüntüsü yoktur, zemine sprey olarak 2 mm kalınlığında uygulanır.
  • Teraslara ekstra bir ağırlık vermez.(Metrekareye ortalama 1.5 kilogram ağırlık verir.)
  • Uygulandığı alanı dışarıdan gelebilecek her türlü darbeye karşı korur.
  • Bir çok kimyasal maddeye karşı dayanıklıdır.Deforme olmaz.

 

E-KATALOG

Bizi daha yakından tanıyarak yaptığımız işe ne kadar hakim olduğumuzu daha iyi görebilirsiniz.

ONLİNE KATALOG.PDF

Firmamız SPPD üyesidir.