0850 255 1 475
Müşteri Destek Hattı
0541 712 02 04
WHATSAPP & GSM
0216 706 36 46
MARMARA BÖLGESİ
İletişim

Polyurea Perde Beton Su Yalıtımı

Avrupa ülkelerinde uygulanan temel ve perde betonların ısı ve su yalıtımı sistemleri olan poliüretan ve polyurea uygulaması yapılarda kesme biçme olmadan ve mekanik bir sabitleyiciye bile gerek duyman yerpare bir şekilde ısı ve su yalıtımı yapılmasına olanak sağlar.Sprey polyurea uygulaması sıradan yalıtım uygulamalarına kıyasla hızlıca uygulanır.

Perde betonların ısı yalıtımında 3 cm sprey püskürtme poliüretan köpük uygulaması yapılır daha sonra üzerine su yalıtımı için sprey polyurea püskürtme işlemi yapılır.Poliüretan köpük uygulaması sayesinde perde betonlarda %100 su yalıtımı sağlanarak yapının perde betonları da darbe ve olası hasarlara karşıda koruma altına alınır.Bina perde betonlarda sprey yalıtım sistemlerini tercih eden firma veya kurumlar şantiye sürelerini sıradan izolasyon uygulamalarına kıyasla 1/5 oranında hızlandırır iken uzun ömürlü ve darbelere karşı korunmuş bir ısı ve su izolasyonu uygulaması yapılmış olur.

Perde betonda polyurea ile su yalıtımı yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şöyledir.Perde betondaki ahşap takozlar çıkartılmalı çiroz demirleri ise taş motoru ile kesilmelidir.Perde betonda poliüretan köpük uygulaması yapılmayacak sadece sprey polyurea ile su yalıtımı yapılacak ise köşe kenar noktaları pahlanmalıdır.

Temizlenen ve pah işlemi biten yüzeye epoksi astar uygulaması yapılır astarın kurumasına müteakip mobil sprey yalıtım araçları ile polyurea uygulaması yapılır. Polyurea uygulamasından sonra perdede toprak dolgu yada zeminde temel betonu öncesi drenflex levhalar serilerek uygulama koruma altına alınır.

E-KATALOG

Bizi daha yakından tanıyarak yaptığımız işe ne kadar hakim olduğumuzu daha iyi görebilirsiniz.

ONLİNE KATALOG.PDF

Firmamız SPPD üyesidir.